Mis on HI-FOG® veeudu

Mis on HI-FOG® veeudu?

Tule loomulik vaenlane

JAHUTAB
HI-FOG® kustutab tulekahju, jahutades leeke ja ruumi, kus tulekahju on süttinud. Aurustunud olekus vesi neelab oluliselt rohkem kuumust (> 2 MJ/kg) kui mis tahes teine tulekustutusaine.

TÕKESTAB
HI-FOG® takistab lokaalselt hapniku juurdepääsu leekidele. Leekide ümber tekib hapniku ja õhu ligipääsu takistav veekiht: aurustunud olekus vee maht paisub > 1,760 korda.

BLOKEERIB KIIRGAVA KUUMUSE
HI-FOG®-i üliväikesed veepiisad neelavad tõhusalt leekidest kiirgava kuumuse ja hajutavad selle, kaitstes seeläbi tulekahju vahetut ümbrust.

HI-FOG® on maailma juhtivaim veeudu kustutussüsteem, mille töötas algselt välja Marioff kruiisilaevadel kasutamiseks, kuid mille kasutusala on nüüdseks kiirelt laienenud ka maismaale. HI-FOG®-i veeudu on tule loomulik vaenlane, mida tõestavad ka tuhanded täismahulised tuletestid, paigaldiste kiirelt kasvav arv ja palju edukalt kustutatud tegelikke tulekahjusid.

Traditsioonilised madalsurve sprinkler- ja voolikusüsteemid tarbivad tulekahju kustutamiseks suures koguses vett, kuna põlevate pindade jahutamiseks ujutatakse need veega üle. HI-FOG® -i süsteemides kasutatakse 90% vähem vett peene veeudu tootmiseks, mis on kõige tõhusam vee olek tulekahju kustutamiseks. HI-FOG®-i veeudu tungib leekidesse nagu gaas ja jahutab ümbritsevat õhku väga tõhusalt,summutades leegid enne nende levimist.

hi-fog tabel

 

Traditsiooniliste madalsurve sprinkler- ja voolikusüsteemide kasutamisega tulekahju kustutamiseks kaasnevad sageli olulised veekahjustused, mis võivad olla tulekahjustustest isegi suuremad. Ka selliste süsteemide paigaldamine võib osutuda keeruliseks, seda eriti restaureerimisprojektide puhul.

Traditsioonilised gaaskustutussüsteemid ei sobi paljudesse kõrge riskiga kohtadesse, kus on probleeme ruumi terviklikkuse tagamisega, kus süsteemi taastäitmine on seotud suurte kulutustega ning kus on personali ja keskkonna ohutusega seonduvad probleemid.

Traditsiooniliste vahusüsteemide kasutamine põhjustab täiendavaid kahjustusi ning toob endaga mürgiste ainete sattumise üldisesse kanalisatsioonivõrku. Võrreldes traditsiooniliste süsteemidega on HI-FOG®-i tulekahju kustutamise omadused samaväärsed või veelgi paremad.

Veeudu süsteemi eeliseks on aga kustutamiseks vajalik minimaalne vee hulk, vara minimaalne kahjustamine ning järelkoristamiseks vajalik lühem aeg ja väiksemad kulud. HI-FOG®-i süsteemi torude läbimõõt on väiksem, tänu millele on paigaldamine kiire ja lihtne, seda eriti restaureerimisprojektides.

Ja lõpuks, HI-FOG®-i süsteemis kasutatakse puhast joogivett, mis on täiesti ohutu inimestele, varale ja keskkonnale.

  • Kustutab tõhusalt tulekahju
  • Minimaalne veekulu
  • Lihtne paigaldada
  • Ohutu inimestele, varale ja keskkonnale

Tavaline veepiisk

Veepiisk

Traditsiooniliste madalsurve sprinkler- ja voolikusüsteemide tööpõhimõtteks on põlevate pindade täielik niisutamine.

Need süsteemid väljastavad veepiiskadest koosneva veejoa, mis leekide summutamiseks niisutab kogu põleva materjali ja selle ümbruse.

Kahjuks võivad selliste süsteemide kasutamisega kaasneda märkimisväärsed täiendavad kahjustused, mis võivad olla isegi suuremad kui tule põhjustatud kahjustused.

HI-FOG® üliväikesed veepiisad

HI-FOG®-i veeudu koosneb üliväikestest veepiiskadest, mis on kõige tõhusam vee olek tulekahju kustutamiseks.

Tõhus veepiisk

HI-FOG®-i süsteemi käivitudes summutatakse leegid kohe suure tihedusega veeuduga, mis tungib sügavale tulekoldesse. Ruum jahtub, kuna see täitub kiiresti uduga.

Üliväikesed veepiisad blokeerivad ja hajutavad leekidest kiirgava kuumuse.

Minimaalse veekogusega summutatakse tulekahju enne, kui leegid jõuavad levida ja tõsiseid kahjustusi põhjustada.